Vŕtanie do železobetónu sa používa prevažne pre zrealizovanie prestupov pre rôzne dimenzie potrubí, vŕtaním získame teda kruhové priemery. Technológia je rovnaká ako pri rezaní do železobetónu diamantové jadrové korunky chladené vodou.Priemery jadrových koruniek sú od 16mm do 600mm.
Pozrite si naše ďalšie referencie
Poskytujeme výrezy otvorov "na kľúč" to znamená že Vašou jedinou povinnosťou je stavebné povolenie na príslušnom úrade a o zvyšok sa postaráme my.
- vypracovanie statiky
- výroba a montáž oceľovej výstuhy
- vyrezanie otvoru
- likvidácia vyrezaných panelov
Momentálne prebieha akcia so zľavou 20% na výrez otvoru. Dajte nám like na facebooku a my vás za to odmeníme.
Niekoľko zásad...
Pri vytváraní otvorov do panelov platí niekoľko zásad, ktoré by však mali slúžiť len na plánovanie rekonštrukcie bytu. V nijakom prípade nemôžu nahradiť prítomnosť statika na mieste pri konečnom rozhodovaní.
V panelových domoch sú najčastejšie panely s dvoma hrúbkami. Panel hrubý 150 mm je spravidla nosný alebo stužujúci a panel hrubý 70 mm je nenosná deliaca priečka. Na nosných paneloch ležia stropy a stužujúce panely zabezpečujú stabilitu domu. Poškodenie týchto panelov môže vážne ohroziť nielen majiteľov byt, ale aj statiku domu. Pre lepšie pochopenie funkcie týchto panelov poslúži domček z karát. Niektoré karty nesú vodorovné karty (stropy) a iné stabilizujú domček, aby stál. Ak niektorú z týchto karát odoberiete, domček spadne.
Rozhodujúcu úlohu v panelovom dome majú panely hrubé 150 mm. Ak treba urobiť do tohto panela otvor, mal by byť umiestnený 0,6 m od okraja panela. Šírka otvoru je zvyčajne do jedného metra a výška dva metre. Samozrejme, možno urobiť aj väčší otvor, ale potom treba panel v mieste otvoru vystužiť. Najväčší možný otvor, spôsob jeho vystuženia a aj technológiu zhotovenia stanoví statik. Na veľkosť otvorov môže vplývať niekoľko faktorov, ako napr. aký vysoký je dom, aké je podložie základov, či sú a aké veľké sú otvory v tejto stene na ostatných podlažiach, či je dom v seizmickej oblasti a aj v akom technickom stave dom je. Na realizáciu otvoru v panelovej stene si treba vždy prizvať odbornú firmu. Otvory do panela sa nesmú robiť hrubou silou, napr. búracími kladivami, ale musia sa vyrezať. Mohli by vzniknúť trhliny a poškodila by sa tak tá časť panela, ktorá zostáva. Aj spôsob vyrezania je dôležitý. Otvor treba vyrezávať po menších častiach, lebo pády veľkých a ťažkých kusov, hoci aj na podložené pneumatiky, môžu poškodiť stropné panely. Jednotlivé vyrezané kusy betónu treba hneď vyniesť von, a ak to nie je možné, tak ich treba ukladať pri stene, ale nikdy nie v strede izby.
Artmetal - Videovizitka from Martin Vrbica on Vimeo.
Rezanie betónu sa v súčasnosti vykonáva niekoľkými rôznymi metodami.Najčastejšie môžeme naraziť na rezanie betónu stenovou pílou, rezanie škárovou pílou a rezanie lanovou pílou s diamantovým lanom. Rezanie betónu pomocou stenovej píly je možné vykonávať v akejkoľvek polohe. Kotúč je osadený priemyselnými diamantmi a poháňa ho buď hydraulika alebo elektrika. Kotúč sa pohybuje po vopred pripravenej koľajnici, čím je dosiahnuté veľmi čistého a rovného rezu. Táto metóda je vhodná pre rezanie betónu so železnou kostrou alebo tvrdenými prísadami. Využívá sa spravidla pre výrezy dverí a okien do betónovej steny. Tiež sa touto metódou môžu zrovnávať nerovné úseky stien, alebo postupne rozobrať aj väčšie betónové stavby.
Rezanie lanovou pílou s diamantovým lanom je v súčasnosti jedna z najprogresívnejších metód na demontáž betónových častí. Tato technológia bola vyvinutá ako ťažobná technika pre prácu v kameňolome a v priebehu rokov bola postupne upravená do podoby, kedy je použiteľná aj pre spracovanie betónových blokov v stavebníctve. Táto metóda sa používa v situáciách, kedy je potreba rezať betónovú konštrukciu, ktorá je hrubšia ako šesťdesiat centimetrov. Vdaka tomu je možné odstraňovať veľmi objemné kusy betónovej konštrukcie naraz.
Vŕtanie do železobetónu sa používa prevažne pre zrealizovanie prestupov pre rôzne dimenzie potrubí, vŕtaním získame teda kruhové priemery. Technológia je rovnaká ako pri rezaní do železobetónu diamantové jadrové korunky chladené vodou.Priemery jadrových koruniek sú od 16mm do 600mm.
Vysoko kvalitné CFRP lamely a tkaniny na zosilovanie konštrukcií. Sika® CarboDur® Systémy na zosilovanie konštrukcií sú systémy na zosilovanie slabých nosných konštrukcií, pozostávajúce z vysoko kvalitných materiálov odolných voči korózii.
- lamely z uhlíkových vlákien rôznej šírky, hrúbky a s rôznym modulom
- textílie z rôznych druhov vlákien a rôznej hmotnosti
- špeciálne vyvinuté dvojkomponentné lepidlá na báze epoxidových živíc.
Dôvody pre zosilňovanie konštrukcií:
- zosilňovanie v ohybe
- zosilňovanie v šmyku
- zvyšovanie seizmickej odolnosti
- zosilňovanie tehlového muriva
- predpínanie