Injektáž muriva

Pozor AKCIA! 600ml monoporcia teraz za 29.90 Eur s DPH z pôvodných 34,00 Eur s DPH. Kontaktuje nás pre viac informácií.

Injektáž muriva


Silanový injektážny systém na ochranu proti vzlínajúcej vlhkosti

Množstvo potrebných monoporcií na dávkovanie:

Hrúbka muriva 110 mm 220 mm 330 mm 440 mm
Dĺžka múru
10 m 1,5 3,0 5,1 7,0
20 m 3,0 6,0 10,2 13,0
30 m 4,6 9,0 15,3 21,0
40 m 3,1 12,0 20,4 28,0

Poznámka: Rôzne podmienky na konkrétnych stavbách môžu spôsobiť zmenu spotreby oproti teoretickej hodnote. Pri kalkulácii spotreby odporúčame počítať s 10% rezervou navyše oproti tabuľkovým hodnotám.

Technické informácie TU   (vo formáte PDF)


  • Ušetríte značné financie ak si budete vykonávať injektáž svojpomocne.
  • Minimálne požiadavky na náradie ktoré budete potrebovať(vrtačka,vrták Ø 12mm ,kompresor na vyčistenie otvorov)
  • Rýchla aplikácia (nepotrebuje dvojité vŕtanie, nepotrebuje čakanie ako pri injektovaní pod tlakom alebo gravitačnom injektovaní)
  • Rovnomerné aplikované množstvo (jednoduchá kalkulácia materiálu potrebného na injektáž
  • Koncentrovaný produkt s takmer 60% podielom aktívnych zložiek (menšie množstvo neaktívnej nosnej látky sa dostáva do muriva - oveľa efektívnejší výsledok ako u menej koncentrovaných látok)
  • Nezvyšuje riziko tvorby výkvetov solí


Jednoduchý systém od firmy SIKA ktorý zvladne naozaj každý!


  • plné tehlové murivo
  • murivo s dutinou uprostred
  • zmiešané typy muriva (kamenné a pod.)


Voda v murive !

Voda vzlína cez základy alebo podzemné časti budovy. Pri prieskume stavby musíme tieto poruchy odlíšiť od porúch s inou prvotnou príčinou, napr. vody, ktorá preniká cez netesné strechy a dažďové zvody; prasknutých potrubí, ktoré takisto môžu zapríčiniť vstup vody do stien budovy. Vlhkosť zo stavby neodstránime bez zlikvidovania prvotnej poruchy. Časté vetranie alebo stále vykurovanie niekedy síce pomôže, ale často nestačí. Vtedy treba izoláciu proti vode obnoviť. Ako však opraviť izoláciu spodnej časti stavby, ktorá je ťažko prístupná? Zatekajúcu strechu totiž možno dať do poriadku s vynaložením menšieho či väčšieho množstva peňazí, ale obkopať celý dom, izolovať pivničné steny a základy je ťažká práca a niekedy ju ani nemožno vykonať. Injektáž nie je lacná záležitosť, ale môže byť veľmi účinná.

Čo je to vzlínanie?

Je to jav, pri ktorom voda stúpa vo veľmi tenkých „potrubiach“ – kapilárach materiálu. Voda sa doslova šplhá po stenách kapiláry proti smeru gravitácie. Kapiláry sú póry či medzery medzi čiastočkami každého pórovitého materiálu. Tento jav možno pozorovať, ak do vody ponoríme kúsok kriedy. Časť nad vodou rýchlo zvlhne práve vďaka vzlínaniu. Voda prestáva kapilárne vzlínať v príliš veľkých póroch s priemerom nad 1 mm, resp. príliš malých pod 0,001 mm. Vo veľkých póroch sa však voda môže ďalej šíriť prúdením.

Rýchly kontakt

Technické informácie:  0903 456 840

Kontaktný formulár

Potrebujete nezáväznú cenovú kalkuláciu, objednajťe si naše služby teraz!